Interiér s dušou

Priestor, v ktorom žijeme, by mal byť harmonický, rozvíjať nás, byť s nami v súlade. A presne tak ho tvoríme.

Minimalizmus ako esenciálna potreba

Priestor by mal byť tvorený tak, aby zohľadňoval zákonitosti duše, ktorá potrebuje zažívať harmóniu, súvis, rozvíjať sa a učiť. Aj priestor samotný je možné prežívať, precítiť ho.

Naša duša potrebuje priestor, má neustále potrebu sa rozpínať a spoznávať nové. Esenciálnymi elementami sú pre ňu svetlo, vzťah, dotyk a vnímanie sveta, života ako takého.

S vekom človeka, ale aj so súčasným spoločenským vývojom sa rozvíja aj potreba zjednodušovania, usporiadania a istej formy “minimalizmu”. Jasnosti, ale nie strohosti. Dôvtipnej logike skĺbenej s jednoduchosťou. A to aj v živote a vo vzťahoch.

Priestor, v ktorom trávime značnú časť našich dní, by mal zohľadňovať zákonitosti, ktoré hrajú s týmito charakteristikami duše.

Krása v priestore

Krása je pocit, ktorý duša vníma v súvislosti s impulzmi, ktoré nasáva z okolitého sveta. Zažívame to, keď vstúpime do miestnosti a páči sa nám tam, cítime sa príjemne, zažívame pocit „domova“.

Najvyššia forma estetiky je v tomto ponímaní tzv. posvätná geometria. Ak je priestor budovaný na jej princípoch, naše duševné prežívanie nadobúda rozmer určitej formy dokonalosti. Duša s priestorom doslova ladí.

Týmto spôsobom sa posvätná geometria dostáva do nášho života. Pri uplatnení jej princípov vzniká usporiadaný priestor s vnútornými súvislosťami. Ľudskou rečou, vzniká interiér, kde jednotlivé prvky spolu ladia a vytvárajú pekné, príjemné bývanie, harmonický interiér. Vzniká interiér s dušou.

Vy ako spolutvorca

Ideálne je, ak pri tvorbe či prerábke priestoru chcete byť jeho spolutvorcom. Spolupodieľate sa na realizácii priestoru, ktorý vás bude obklopovať. Stávate sa tak jeho súčasťou. Pečatíte sa do neho. Autenticky vnášate svoje predstavy, poznanie a schopnosti do vznikajúceho priestoru.

Tieto princípy sa dajú uplatniť pri akejkoľvek tvorbe priestoru pre život – pri rekonštrukcii a zariaďovaní domu, bytu, ateliéru, kancelárie, ordinácie, klientskej miestnosti, joga centre, maringotke alebo chatke…

Aj vy máte pocit, že stavebná kultúra by sa mohla posunúť ďalej, na vyššiu úroveň? Viac k prírodnému staviteľstvu, k prebudeniu vnútorného tvorcu, v súlade s potrebami našej duše?

Tak potom ste tu správne :).

interierovy-dizajn-interierovy-architekt-interier-s-dusou
interierovy-dizajn-interierovy-architekt-interier-s-dusou
Čo pre vás máme

1. Návrh a poradenstvo

Máte záujem o návrh priestoru s dušou, ale neviete kde začať, ako postupovať a nepoznáte prinípy posvätnej geometrie?

Na základe rozhovorov vám vypracujeme kompletný návrh a ak bude treba, radi pomôžeme s realizáciou.

2. Tvorbu interiéru

Ak máte svoju ideu, alebo interiérový návrh od nás, radi vám pomôžeme s jeho realizáciou.

Cenník

Návrh interiéru s dušou

Cena: 50€/ hodinu

  • konzultácie
  • poradenstvo
  • vypracovanie štúdie

Tvorba interiéru s dušou

Cena: 15€/ hodinu

  • realizačné práce
  • stavbárske úpravy

Ak vám je ineriér s dušou blízky, kontaktujte nás. Môžeme sa osobne stretnúť, prediskutovať váš zámer a určite spolu niečo vymyslíme.

A následne vám to položkovito naceníme.

interierovy-dizajn-interierovy-architekt-interier-s-dusou
interierovy-dizajn-interierovy-architekt-interier-s-dusou
interierovy-dizajn-interierovy-architekt-interier-s-dusou
interierovy-dizajn-interierovy-architekt-interier-s-dusou
interierovy-dizajn-interierovy-architekt-interier-s-dusou

Máte záujem o cenovú ponuku?