O priestore s dušou

Ak sa spolupodieľame na tvorbe priestoru, ktorý nás bude obklopovať, nechávame mu svoju pečať. Stávame sa jeho súčasťou.

Kto stojí za Priestorom

Vitajte, som Vlado Wagner, vyštudovaný stavebný inžinier, v súčasnosti lektor jogy a vzdelávania budúcich učiteľov jogy. Práve prepojenie štúdia so životným poslaním učiteľa jogy mi vytvorilo priestor pre potrebu sebarealizácie a tvorenia.

Už počas štúdia ma to ťahalo k prírodnému staviteľstvu – hlina, drevo, slama, ekológia.  S tým idú ruka v ruke aj prirodzenejšie medziľudské vzťahy pri práci na stavbe.

Pri tvorbe mám rád výzvy, ale aj usporiadanosť, istú formu skromnosti a minimalizmus.

Vlado-wagner-priestor-s-dušou

Páči sa mi, keď priestor rezonuje s potrebami duše. Je slobodným, širokým priestorom, kde sa dá voľne dýchať, je v ňom miesto na rozpínanie a rast.

Keď priestor na nás pôsobí svojimi viditeľnými a skrytými súvislosťami, ktoré boli zapracované pri jeho tvorbe harmonicky. Keď priestor podporuje vzťahovú schopnosť svojich obyvateľov a nie je iba chladným, vyprahnutým, funkčným.

Umelecký interiér

Keď som sa dostal k tvorbe umeleckého interiéru, tento smer ma očaril. Mojou prvotinou bola prerábka u nás doma, kde s manželkou Silviou a synom Kubkom žijeme.

Nasledovali ďalšie projekty, ktoré spája uplatňovanie princípu tzv. posvätnej geometrie:

 • pretvorenie bytu kolegu Maťa
 • hlinené omietky v ekocentre Živica
 • interiér ateliéru integrálneho vzdelávania v Pezinku
 • interiér jogovej akadémii v Taliansku
 • interiér rodinného domu v Bzenici
 • ale aj separačné WC v Devíne – presvetlené, v tvare listu z brezy

Maringotka s dušou

Časom som začal citiť potrebu vytvoriť priestor, kde by som mohol byť spolu s rodinou a priateľmi intenzívne prepojený s prírodou. Zároveň minimalizovať svoje nároky a nechať myseľ otvorenú pre vnímanie okolia.

A tak vznikla „Maringotka s dušou“.

Podarilo sa mi vytvoriť priestor, ktorý podnecuje predstavivosť a podporuje duševnú harmóniu i stabilitu. To je základom pre vznik nových nápadov a ideí.

Maringotka sa stala miestom pre krátky pobyt, kde regenerujeme sily, pociťujeme návrat k tvorivosti, čo umožňuje opätovné svižné zapojenie sa do práce. A to celé len 20 minút peši od domu, kde bývame. S úžasným výhľadom na okolitú krajinu.

Teraz môže slúžiť aj vám.

Tím odborníkov

Podľa rozsahu a typu projektu spolupracujem s kolegami architektami a stavebným inžiniermi. Otázky okolo povolení a požiadaviek miestnych úradov konzultujem s odborníkmi na inžiniersku činnosť. Takisto spolupracujem aj s umelcami.

Pri samotnej realizácii spolupracujem s odborníkmi: tesárom, stolárom, zámočníkom, elektrikárom, či vodoinštalatérom.

A občas aj s kamarátmi, ktorí radi priložia ruku k dielu :).

Na čo kladiem pri práci dôraz

 • Priestor a Duša. Žijeme a pracujeme celé hodiny v priestore. Preto je dôležité, aby priestor “hral” okrem tela aj s našou dušou.
 • Duša, Svetlo a Teplo. Potrebujeme priestor na život, rast, rozvoj, slobodné dýchanie, vzťah, spojenie. S prírodou, ľudmi, našimi blížnymi.
 • Logika a harmónia. Priestory by mali byť umeleckým dielom. Majstrovským skĺbením jednoduchej funkčnosti a krásy.
 • Blízkosť vnútornej realite. Nielen funkčný priestor, ale aj podnetný.
 • Dostupnosť. Žijeme v dobe, kedy je pre nás hmotný a plnohodnotný priestor dostupný. Nie je určený len pre vyvolených, ako tomu bolo za stredoveku.
 • Spolutvorcovstvo. Ak sa spolupodieľate na realizácii priestoru, ktorý vás bude obklopovať, stávate sa jeho súčasťou. Pečatíte sa do neho.
 • Eko, bio, zero waste. Priestor by mal byť zdravý, minimalizujúci dopad na prírodu, zanechávajúci slabú uhlíkovú stopu, recykľovatelný, so zodpovedným prístupom k prírode a ďalším generáciám.
 • Odbornosť, múdrosť, celistvosť, prirodzená ľudskosť. To je prístup a umenie života, o ktoré sa snažím aj pri tvorbe priestoru s dušou.

Maringotka

Ak hľadáte váš druhý domov, pokojné miesto mimo mesta, kam si prídete odpočinúť a načerpať novú energiu a chalupa vám príde ako veľký záväzok, odpoveďou je naša dizajnová maringotka s dušou.

Je jednoduchým, štýlovým a funkčným priestorom na kolesách, určeným na občasné prenocovanie alebo pobyt v prírode.

Dôraz kladieme na uplatnenie princípov posvätnej geometrie v harmonických pomeroch, v plnom súlade s vami.

A to robí našu maringotku neopakovateľnou :-).

tiny-house-maringotka-projekty-domov-priestor-s-dusou
tiny-house-maringotka-projekty-domov-priestor-s-dusou
tiny-house-maringotka-projekty-domov-priestor-s-dusou
tiny-house-maringotka-projekty-domov-priestor-s-dusou

Tiny house

Ak holdujete minimalizmu, tento dizajnový mini domček bude pre vás ako stvorený.

Je projektovaný tak, aby spĺňal podmienky na každodenné užívanie. V relatívne malom priestore nájdete všetko, čo k svojmu životu potrebujete.

Originálne býva umiestnený na štyroch kolesách, my si ho vieme predstaviť aj pevne spojený s podkladom.

Ak túžite po štýlovom bývaní, ktoré by ladilo s potrebami vašej duše, sú vám blízke geometrické tvary, uložené v harmónii, radi vám pomôžeme pri výrobe vášho domčeka s dušou.

Interiér s dušou

Priestor, v ktorom žijete, by mal hrať nielen s vaším telom, ale i dušou a jej potrebami. Tá potrebuje žiť v harmónii, potrebuje sa učiť a rozvíjať.

Práve do priestoru je možné zakomponovať prvky posvätnej geometrie, ktoré podnecujú dušu k tomu, aby bola v súlade s okolím. Tak, aby tento priestor podnecoval váš rozvoj a citový život. 

Vďaka tomu zažívate príjemné pocity a scentrované bytie, cítite harmóniu, ste pokojnejší a kreatívnejší.

Dáva vám to zmysel? Tak ste tu správne.

nterierovy-dizajn-interierovy-architekt-interier-s-dusou