V poslednom období sa zišlo pár milých stretnutí, z ktorých vznikli krásne výstupy o našich maringotkách. Boli sme totiž oslovení na reportáže do viacerých médií a radi by sme sa s vami o ne podelili.

 

1. Magazín Moja Chalupa

Na jar nás oslovili z krásneho magazínu Moja Chalupa s ponukou, že by radi napísali článok o našej maringotke. Samozrejme sme s radosťou kývli. Dohodli sme si stretnutie priamo na našej maringotke vo viniciach Svätého Jura, kde sme strávili príjemný čas rozhovorom a fotením našej maringotky. Nech sa páči, tu je úryvok z článku:

✨ ,,Toto je prototyp, ktorý som pred tromi rokmi vyrobil u mňa na záhrade,“ vítajú nás pred sympatickou drevenou maringotkou Vlado spolu s manželkou Silviou, ktorá je tiež učiteľkou jogy. Jemné spirituálne naladenie oboch manželov cítiť z ich slov, reči tela i diela, ktoré sme prišli obdivovať. ,,Hovoríme tomu architektúra s dušou. Ide o priestor, ktorý neslúži iba ako funkčný príbytok, ale rozvíja aj súlad v našej duši a harmonicky prepája prírodu s vnútorným svetom,“ rozjíma Vladimír nad konceptom svojej práce. ✨

 

2. Magazín Lepšie bývanie

Zastavili sa u nás aj redaktori z magazínu Lepšie bývanie. Túto reportáž ste si mohli prečítať v printovom vydaní, alebo aj jeho online verziu na webe TU . Tá bola obohatená o video reportáž, ktorú si stále môžete pozrieť kliknutím na obrázok.

 

3. Na Chalupe TV JOJ

Každý chalupár určite pozná reláciu Na chalupe, ktorá je už roky vysielaná každú nedeľu na TV JOJ. Práve touto reláciou sme boli oslovení, aby sme o maringotke porozprávali viac. Pár hodín výroby bolo veľmi príjemných, moderátorka Katka Jesenská nás dôkladne vyspovedala a vzniklo z toho príjemné video. Výsledok si môžete pozrieť TU, reportáž o maringotke začína od 13:00 minúty.

 

Veľmi si vážime, že prostredníctvom takýchto reportáží sa naša práca a myšlienky môžu dostať k širšiemu množstvu ľudí. Ďakujeme, že aj vďaka vašej podpore a priazni môžeme myšlienky, ktorým veríme, šíriť do sveta.

Share This